Bukovinka bola opäť úspešná- SLÁVICI KYSÚC regionálna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklór Tlač Email
Piatok, 23 Marec 2018 17:58

22.marca 2018 sa uskutočnila v Dome kultúry v Čadci Regionálna postupová súťaž a prehliadka hudobného folklóru detí SLÁVICI KYSÚC, ktorú organizovalo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Súťažili speváci a inštrumentalisti z okresu Čadca a Kysucké Nové mesto. Táto súťaž má jednu vekovú kategóriu do 15 rokov.

Centrum voľného času v Turzovke a mesto Turzovka reprezentovali členovia DFS BUKOVINKA pod vedením Mgr. Maďariovej Janky: Mária Záhumenská, Radko Záhumenský, Radka Hrušková, Zuzana Hlavačáková, Júlia Maďariová, Valentína Valčuhová, Natália Marčišová, Lucia Zbojková, Alexandra Stuchlíková, Veronika Lyková, Veronika Kadurová, Barborka Horčičiaková, Gabika Kubačáková a Michaela Rečičárová- všetci svojim vystúpením ukázali, že Kysucká ľudová pieseň v Turzovke určite nezanikne, má svojich pokračovateľov, ktorí ich s láskou, chuťou a zápolením prezentujú širokej verejnosti.

V kategórii Spevácke skupiny v okrese Čadca získala Dievčenská spevácka skupina Bukovinka Strieborné pásmo. Predstavila sa Pásmom Jánske spevy pri hojane.

V kategórii sólisti speváci a DUO v okrese Čadca získala Júlia Maďariová Strieborné pásmo, ktorá zaspievala Kysucké detské a žartovné piesne, Radka Hrušková Bronzové pásmo, ktorá zaspievala piesne, ktoré si spievali pastierky v minulosti pri pasení kráv a Mária a DUO Radko Záhumenskí získali strieborné pásmo predstavili sa piesňami z Kysúc. .

V kategórii sólisti inštrumentalisti v okrese Čadca získala Mária Záhumenská Zlaté pásmo s priamym postupom do Krajskej súťaže- hra na heligónke, ktorá sa bude konať v Dolnom Kubíne zahrala Zmes Kysuckých ľudových piesní z Veľkej Turzovky.

Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Prajeme veľa ďalších úspechov a hlavne radosti vo Vašej činnosti v DFS BUKOVINKA.

Mgr. Anna Veselková, riaditeľka CVČ Turzovka

 
[+]
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size