Slávici Horných Kysúc - 12. ročník Tlač Email
Utorok, 26 Marec 2019 13:28

alt

Na ľudovú nôtu – v Turzovke už 12. krát trilkovali „Slávici“

Centrum voľného času v Turzovke organizovalo dňa 15. marca 2019 Prehliadku detského hudobnéhofolklóru12.ročník „SLÁVICI HORNÝCH KYSÚC“, ktorej cieľom je podporovať a rozvíjať kladný vzťah k tradičnej hudobnejkultúre, rozvíjať detské talenty, poskytnúť priestor na vzájomné poznávanie sa detí a zachovávanie zvyko a tradícií.

Deti, ktoré každoročne z jari rozospievajú priestory KD R. Jašíka, sa stali súčasťou kultúrneho diania spoločne so svojimi rovesníkmi hlave zo škôl okolia Turzovky. Deti sa predstavili ako: sólisti speváci, spevácke skupiny a Detské folklórne skupiny, DUO, TRIO, Sólisti inštrumentalisti. Prehliadky sa zúčastnilo celkom 43 detí zo ZŠ:

1. ZŠ Turzovka –sólisti speváci,

2. CVČ Turzovka - DFS Bukovinka – sólisti speváci, DUO, TRIO,

 Dievčenská spevácka skupina Bukovinka,sólisti inštrumentalisti

3. ZŠ Korňa – sólisti speváci, heligonkári, Spevácka skupina Korňanka,

4. ZŠ Zákopčie – sólist speváci

5. ZŠ a MŠ E.A.Cernana Vysoká nad Kysucou –sólisti speváci, heligonkári

Vypočuli sme si a pozorne sme prijímali posolstvo a pestrosť Kysuckých a Slovenských ľudových piesní v podaní našich detí, pri ktorých sme pookriali a mnohí si zaspomínali aj na svoje mladé roky. Aj táto Prehliadka detského hudobného folklóru je výsledkom náročnej a popri tom napĺňajúcej práce detí a ich rodičov, pedagógov a vedúcich súborov, čo svedčí o tom, že piesne, zvyky a tradície sú dedičstvom našich predkov, preto ich musíme s láskou zachovávať a oživovať ich.

Všetkým účastníkom – spevákom, muzikantom, pedagógom, rodičom a divákom ďakujeme za účasť a za vydarený a hodnotne prežitý deň.

Ďakujeme TVT za kamerovanie podujatia, ďakujeme p.riad. KaSS v Turzovke Darinke Bajákovej za ústretovosť a poskytnutie priestorov KaSS v Turzovke .

Mgr. Veselková Anna ,riad. CVČ Turzovka

 
[+]
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size